Doprava a vrácení zdarmaVíce
Přihlásit se k odběru newsletteru

Vše, co potřebujete vědět o dětských botách! Jak vybrat správnou dětskou obuv?

Dětské boty by měly mít několik klíčových vlastností, díky kterým budou schopny malým nožkám poskytnout pohodlí a bezpečí a také optimální podmínky pro správný vývoj.

Děti potřebují vhodnou obuv, která jim poskytne pohodlí při různých činnostech. Rozhodující je jak správné padnutí bot na délku a šířku dětského chodidla, tak i kvalita materiálů, ze kterých je vyroben svršek a podešev. Boty by měly stabilizovat chodidla dítěte a účinně tlumit pohybový systém při chůzi, běhu a skákání.

Ověřte si, na jaké parametry dětské obuvi si dát pozor a z jakých materiálů by měl být svršek a podešev.

Dívka v botách New Balance 574

Dětská obuv - nejdůležitější vlastnosti a úkoly obuvi pro děti

Dětská obuv hraje klíčovou roli v zajištění pohodlí, ochrany a správného vývoje dětských nohou. Zde jsou některé z nejdůležitějších funkcí a úkolů, které plní dětské boty:

  • Pohodlí – dětská obuv by měla být pohodlná a dobře sedět na noze dítěte. Měly by mít dostatečné odpružení, pružnost a také správnou šířku a délku, aby zajistily přirozený pohyb chodidla při chůzi a běhu.
  • Stabilita – dětská obuv by měla poskytovat stabilitu a rovnováhu při chůzi i běhu. To podporuje správný vývoj svalů chodidel a snižuje riziko pádů a zranění. Dobře navržená podrážka a konstrukce boty stabilizují chodidla.
  • Ochrana před mechanickým poraněním - dětská obuv je určena k ochraně nohou před poraněním a vnějšími nebezpečími. Měly by mít pevnou a zvýšenou podrážku, která poskytne ochranu před ostrými předměty nebo nerovným terénem. Svršek boty by měl být navíc vyroben z odolných materiálů, které poskytují ochranu před poškozením.
  • Správný vývoj nohou – dětská obuv by měla podporovat správný vývoj nohou a umožňovat volný pohyb. Rostoucí děti potřebují boty, které umožňují přirozený ohyb prstů a volný pohyb kotníku. Obojí přispívá ke správné stavbě svalů a kloubů chodidel.
Student sedí v botách a oblečení New Balance

První boty pro dítě – investujte do dobrého začátku!

Začíná vaše miminko dělat první krůčky? Je čas na první dětské botičky! Výběr správné obuvi v této fázi vývoje vašeho batolete je obzvláště důležitý. Právě jejich správný design určí pohodlí a bezpečnost dítěte, které se učí chodit. Specialisté zdůrazňují, že první boty by měly mít nízký svršek (pod kotník) a měkkou podrážku.

Prohlédněte si řadu dětských bot New Balance, které jsou dostupné ve velikostech od 17.

Student v botách New Balance

Svršek dětských bot

Vybírejte dětskou obuv, jejíž svršek je vyroben z prodyšných materiálů, jako je přírodní kůže nebo moderní textilie. Schopnost propouštět vzduch a odvádět vlhkost z vnitřku boty udržuje nohy dítěte v suchu a chráněné před nadměrným pocením, což následně snižuje riziko nepříjemného zápachu a plísňových infekcí.

  • Přírodní kůže je měkká, pružná a dobře se přizpůsobí tvaru dětského chodidla. Poskytuje také dostatečné odvětrávání, díky kterému zůstanou nohy v pohodlí a svěží i při dlouhých procházkách.
  • Prodyšné síťované tkaniny jsou také skvělou volbou, protože nejen umožňují nohám dýchat, ale jsou také šetrnější k pokožce vašeho dítěte, chrání ji před oděrem a puchýři. Prodyšnost – důležitou vlastností dětské obuvi je jejich
  • Podrážky dětských bot

Podrážky by měly být měkké, pružné a dobře tlumit chůzi batolete. Nejlepšími materiály jsou měkká guma a pěna EVA, které poskytují optimální snížení otřesů a zároveň udržují botu lehkou. Podrážka by měla mít také protiskluzové vlastnosti, zaručující dítěti správnou přilnavost k zemi, stabilizaci a dodávající jistotu na každém kroku.

Upravte velikost, šířku a výšku boty

Dětská obuv musí být správně přizpůsobena velikosti chodidla. U nejmenších dětí roste nožička velmi rychle, proto se vyplatí pravidelně kontrolovat její délku a v případě potřeby boty rovnou vyměnit za větší. Dětská obuv by také měla být dostatečně široká, aby nestlačovala chodidlo a umožňovala malíčkům plnou volnost.

Přečtěte si více o tom, jak si správně změřit nohu a vybrat si velikost bot.

Dětská sportovní obuv – přizpůsobte obuv danému sportu

Dětské boty pro starší sportovce by měly být vhodně vybrány podle druhu aktivity. To mimo jiné zahrnuje dětské kopačky, dětské boty na tělocvik nebo dětské tenisky. Při výběru sportovní obuvi vždy zvažte typ terénu, na kterém bude dítě cvičit! To umožní správnou přilnavost boty na povrchu a bezpečnost dítěte.

Dětská obuv pro různá roční období

Dětské boty se stále méně dělí na dívčí boty a chlapecké boty. Nejkvalitnější dětské boty New Balance jsou většinou unisex modely. Co se nemění, je rozdělení bot podle sezón. Letní boty pro děti jsou především pevné dětské sandály a lehké sportovní tenisky. Podzimní obuv pro děti je outdoorová obuv, jejíž silnější svršek a podešev poskytují dostatečnou tepelnou izolaci. Kožená obuv je často označována jako celosezónní dětská obuv – díky unikátním vlastnostem kůže účinně podporuje přirozené procesy regulace teploty, což pomáhá zamezit přehřívání v létě a prochladnutí v zimě.

Prohlédněte si aktuální kolekci dětské obuvi s logem NB a poskytněte svému dítěti ten nejvyšší komfort v každé každodenní i sportovní situaci.

Přidáno autorem New Balance