Doprava a vrácení zdarmaVíce
Přihlásit se k odběru newsletteru

Vyber

Kategorie

Určení

Barva

Velikost

Šířka

Výška podrážky

Kolekce

Rozsah slev

Na běhání(85)

Skrýt filtry

Nová dámská běžecká obuv Balance. Záruka kvality

Pro ženy, které rády běhají, jsou dámské běžecké boty jedním z nejdůležitějších párů ve skříni. Ujistěte se, že boty, které si vyberete, jsou nejvyšší kvality a každý krok vám přinese pohodlí a radost.

Při výběru běžecké obuvi věnujte pozornost:

 • Odpružení
 • Stabilitě
 • Přilnavosti k zemi
 • New Balance vyrábí běžecké boty již několik desetiletí. Během této doby společnost neustále pracuje na technologiích, díky nimž jsou boty této značky jednou z nejoblíbenějších sportovních bot na světě. Vysoká kvalita obuvi je cítit již při prvním vložení nohy a je zaručena testovanými, prodyšnými materiály a prvky posilujícími nohu v kritických bodech.

  Dámská běžecká obuv a typ povrchu

  Přemýšlíte, které dámské běžecké boty budou pro vás nejlepší? V tomto případě záleží na povrchu, na kterém je používáte:

 • Na šotolině, v lese nebo jiném obtížném terénu se nejlépe osvědčí dámské trekové boty.
 • Do měkké písčité půdy budou vhodné dámské trailové boty pro optimální přilnavost.
 • Na tvrdých, asfaltových nebo zpevněných površích bude nutná obuv s odpovídajícím odpružením a stabilizací. Podívejte se také na nejhezčí dámské mikiny na zip.
 • Dámské běžecké boty – se supinací a pronací

  Ačkoli tyto pojmy nejsou všeobecně známé, výběr dámské běžecké obuvi, která koriguje rotaci končetin, může výrazně změnit váš komfort běhu.

 • Supinace neboli vnější rotace způsobuje, že otáčíte končetinu směrem ven vzhledem k její ose. Pokud víte, že máte tento problém, zvolte boty se supinací.
 • Běžci, kteří otáčejí dolní končetiny dovnitř, by si měli vybrat boty s pronací. Nezapomeňte také na dámské sportovní legíny.
 • Často kladené otázky

  Jak si vybrat velikost dámské běžecké obuvi?

  Chcete-li si vybrat správnou velikost běžeckých bot, nejprve změřte délku chodidla takovým způsobem, že ji položíte naplocho a volně na kus papíru. Délka mezi vnějším okrajem paty a špičkou palce by měla odpovídat délce stélky. Nezapomeňte však provést měření odpoledne nebo večer, kdy je chodidlo přirozeně mírně oteklé nebo v ponožkách, ve kterých obvykle běháte. Pak získáte jeho skutečnou velikost.

  Jakou podrážku by měly mít dámské běžecké boty?

  Typ podrážky boty závisí na typu podkladu, na kterém budete běžet. Pro běh na tvrdém, asfaltovém terénu bude vhodná silnější, silně polstrovaná podrážka. Pro běh v různorodém terénu (les, skalnaté cesty, bláto) zvolte boty s tvrdou podrážkou s hlubokým běhounem. Na druhou stranu pružná, relativně tenká a téměř nepolstrovaná podrážka bude vhodná pro běh na písku. Zjistěte, jak začít běhat.

  Jak zavázat tkaničky běžeckých bot?

  Zavažte si tkaničky bot na uzel, o kterém si budete jisti, že se nerozváže. Pokud jsou tkaničky delší, než je potřeba, skryjte mašličky, které se vytvořily do horní části boty, abyste si na ně během tréninku nešlápli. Málokdo ví, že pomocí tkaniček můžete nastavit šířku svršku bot. Když je zavážete příčně, boty se lépe vejdou na štíhlé, úzké chodidlo. Naopak, když je zavážete paralelně, tak budou vhodnější na široké chodidlo. Vyberte si s námi ty nejlepší běžecké boty.

  Jak často měnit běžecké boty?

  Měli byste si koupit nové boty, když si všimnete, že výrazně ztrácejí tlumení nebo když se běhoun nebo pěna opotřebovává. Věnujte také pozornost pohodlí po tréninku. Pokud máte pocit, že navzdory tomu, že v podmínkách, ve kterých běžíte, nenastaly změny a vaše klouby nebo svaly bolí, prvním krokem by měla být výměna bot za nové. Musíte se rozhodnout na základě svých vlastních pocitů.