Doprava a vrácení zdarmaVíce
Přihlásit se k odběru newsletteru

Vyber

Určení

Barva

Velikost

Šířka

Výška podrážky

Rozsah slev

NEUTRÁLNÍ / SUPINACE(57)

Skrýt filtry

Pánské supinační a neutrální běžecké boty – široká nabídka New Balance

Pokud chcete běhat pohodlně, je potřeba při výběru obuvi myslet na to, jak se vaše nohy během pohybu kroutí. Ať už hledáte neutrální nebo supinační pánské běžecké boty, v našem e-shopu najdete ten správný sortiment. Podívejte si na naší nabídku!

Co je to supinace nohou?

Chcete-li se rozhodnout, zda je pro vás nejlepší volbou supinační nebo neutrální běžecká bota, musíte posoudit pronaci svých chodidel. Je to způsob, jakým se vaše chodidla kroutí, když se pohybujete.

  • Neutrální boty jsou ideální, když při běhu nakláníte paty asi o 15 stupňů a zbytek chodidla je v kontaktu se zemí a poté se odrazíte všemi prsty současně.
  • Supinační běžecké boty byste měli volit, pokud je na zemi pouze vnější strana chodidla a při běhu se odrážíte pouze z malých prstů.

Chcete-li vidět, jak pokládáte nohu na zem, je dobré se při běhu nahrávat. To není vždy možné, a proto můžete provést i test klenby. Postavte se na noviny a podívejte se, jaké stopy zanechaly vaše nohy. Pokud vidíte patu a přední a střední část chodidla, nebo nevidíte jen střed chodidla, neutrální běžecká bota bude pro vás ta pravá.

Přečtěte si více: Na co si dát pozor, pokud chcete začít běhat?

Jaké jsou vlastnosti supinačních a neutrálních pánských běžeckých bot?

Tento typ obuvi dostupný v e-shopu New Balance se vyznačuje:

  • zesíleným odpružením na chodidle – je potřeba pouze na tomto místě, protože zbytek podrážky je rovnoměrně v kontaktu se zemí;
  • nižší hmotností ve srovnání s jinými modely – to je způsobeno skutečností, že není třeba používat mnoho dalších technologických řešení.

Nejste si jisti, co znamenají neutrální běžecké boty? Díky nim se můžete pohybovat pohodlně, vaše nohy se chovají přirozeným způsobem nebo máte supinaci, tedy nedostatečnou pronaci. Je to ideální nabídka pro každodenní trénink na asfaltu a tvrdém povrchu.

Podívejte se také na naši nabídku bot na terénní běh.

Jaké neutrální pánské běžecké boty najdete v New Balance?

Nabízíme velmi odolnou a pohodlnou supinační/neutrální obuv. Doporučujeme zejména model New Balance Fresh Foam s inovativní pěnou, která absorbuje veškeré vibrace a je odolná proti deformaci.

Pokud si nade vše ceníte lehkosti, je model New Balance FuelCell SC Elite skvělou volbou. Klenutá deska z uhlíkových vláken zajistí měřitelnou rekuperaci energie. To vám hodně pomůže například při maratonu nebo půlmaratonu.

Nebo vás možná zajímají pánská tenisová obuv? Mnoho skvělých modelů najdete v e-shopu New Balance!